Kluby Sportowe

LKS Sobpol Konopnica

Klub powstał  w 1967 r pod nazwa LZS Konopnica, założycielami byli Jan Chojecki oraz Andrzej Dębowski, natomiast pierwszym prezesem klubu był Zdzisław Chojecki, po nim kolejno prezesami byli Marian Chojecki, Andrzej Dębowski, Tadeusz Chojecki, Marcin Chojecki, Konrad Dymowski, Krzysztof Janeczek. Pod koniec lat siedemdziesiątych klub przyjął nazwę „KLUCZ” Konopnica i pod tą nazwa awansował w 1978 do klasy okręgowej. Największym sukcesem kluby był awans w sezonie 1981/1982 do trzeciej ligi w której uczestniczył przez jeden sezon. Z uwagi na spadek klubu z klasy okręgowej do klasy A oraz dużo zmian organizacyjnych w 2001 r. na walnym zgromadzeniu członków zmieniono nazwę klubu na LKS Sobpol Konopnica a w 2010 roku ze względów statusowych na GLKS SOBPOL Konopnica.

W sezonie 2019/2020 zespół trenowany przez trenera Krzysztofa Lechowskiego posiadającego licencję UEFA C awansował do klasy A okręgu Skierniewickiego.

Skład Zarządu :

  • Krzysztof Janeczek - prezes
  • Karol Dębski - wiceprezes
  • Stefan Machnicki - członek
  • Piotr Chojecki - członek
  • Krzysztof Lechowski - członek

Głównym celem Klubu GLKS SOBPOL Konopnica jest propagowanie zdrowego stylu życia i aktywnego stylu życia. Głównym priorytetem jest zachęcenie jak największej ilości mieszkańców tej oraz pobliskich miejscowości, a w szczególności dzieci i młodzieży. Nasz klub jako nieliczny może pochwalić się iż obecnie w składzie 28 osobowej drużynie znajduję się 11 młodzieżowców.
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zajęciach organizowanych przez klub a szczególności dzieci i młodzież.
Aktywność Klubu można śledzić na portalu społecznościowym Facebook https://www.facebook.com/lkssobpol.konopnica

  • LZS Konopnica. Fot. LZS Konopnica
  • autor: Urząd Gminy Rawa Mazowiecka

Wstecz