Mieszkańcy i ich pasje

Mieszkańcy i ich pasje

Gminny Ośrodek Kultury w Matyldowie realizuje ciekawy cykl spotkań z wyjątkowymi Mieszkańcami Gminy Rawa Mazowiecka, którzy dzielą się z nami swoimi pasjami odkrywając tym samym kawałek swojej duszy... Zapraszamy do subskrybowania kanału na Youtube, polubienia profilu Facebook i odkrywania niezwykłych pasji naszych Mieszkańców.

  • Bogumiła Król

Bogumiła Król

Bogumiła Król - "Zaczęło się to trzy lata temu, ...to był taki jeden moment, kiedy chciałam robić coś dla siebie" - tak o początku swej pasji do malarstwa mówi bohaterka odcinka cyklu "Mieszkańcy Gminy i ich pasje".

  • Józefa Domańska

Józefa Domańska

Józefa Domańska - pasjonatka kultury tradycyjnej, wielbicielka muzyki ludowej oraz szycia ubranek dla lalek. W swych zasobach Seniorka posiada ponad 300 lal ubranych w uszyte przez siebie różnego rodzaju, kroju i stylu stroje. A to nie wszystko..

  • Zofia Sujka

Zofia Sujka

Zofia Sujka - wspaniała gawędziarka, a nade wszystko niestrudzona promotorka tradycji ludowych oraz kultury regionalnej.

  • autor: Łukasz Glimasiński
  • Zofia Łysakowska

Zofia Łysakowska

Wspomnienia - te piękne i radosne, jak i te związane z tęsknotą i żalem, mogą być wspaniałą inspiracją dla pisarsko-muzycznej pasji. Udowadnia to Pani Zofia Łysakowska - założycielka oraz wieloletnia liderka Zespołu Ludowego "Wspomnienie", autorka wielu tekstów, w tym pieśni i przyśpiewek do znanych, jak również często zapomnianych melodii.

baner toplayer
Komunikat w sprawie racjonalnego korzystania z wody