Szlaki turystyczne

Najważniejsze obiekty zabytkowe i atrakcje kulturowe znajdujące się na terenie Gminy Rawa Mazowiecka znalazły swoje miejsce na  mapie szlaków turystycznych o znaczeniu nie tylko regionalnym ale również ponadregionalnym.

Wśród najważniejszych należy wskazać:

Szlak Ziemi Rawskiej

Szlak Ziemi Rawskiej oznakowany został kolorem niebieskim i składa się z dwóch odcinków: Szlaku Ziemi Rawskiej o długości 140 km oraz Rawskiej Ósemki o długości 106 km.

Szlak Grunwaldzki

Dla upamiętnienia 600. Rocznicy Bitwy pod Grunwaldem oznakowano szlak rowerowy, stanowiący część ogólnopolskiego szlaku kulturowego, wiodącego historyczną trasą przemarszu wojsk Jagiełły przed bitwą pod Grunwaldem od Krakowa do miejsca bitwy i Malborka.

Rawska Ósemka

Szlak ma długość 147 km i łączy największe atrakcje turystyczne obszaru działania Lokalnej Grupy Działania „Kraina Rawki”. Interesujące miejsca, bogate w zasoby historyczne, przyrodnicze i kulturowe zostały połączone za pomocą szlaku turystycznego w kształcie cyfry „8”.

Szlak Grodzisk Piastów Mazowieckich

Szlak ma długość 64 km i łączy dawne grodziska obronne zachowane dość dobrze na tym terenie Gminy Rawa Mazowiecka i Skierniewice.