Kluby Sportowe

LUKS Boguszyce

Sport kształtuje charakter człowieka, uczy wytrwałości, konsekwencji i odwagi. Uczy wygrywać i godnie znosić porażki. Sport to nie tylko magia zawodów, zwycięstw i pięknych wzruszeń, to przede wszystkim twarda szkoła życia , której członkowie - zawodnicy LUKS „Boguszyce” uczą się od 23 lat. A jak to się zaczęło:

LKS Sobpol Konopnica

Klub powstał  w 1967 r pod nazwa LZS Konopnica, założycielami byli Jan Chojecki oraz Andrzej Dębowski, natomiast pierwszym prezesem klubu był Zdzisław Chojecki, po nim kolejno prezesami byli Marian Chojecki, Andrzej Dębowski, Tadeusz Chojecki, Marcin Chojecki, Konrad Dymowski, Krzysztof Janeczek. Pod koniec lat siedemdziesiątych klub przyjął nazwę „KLUCZ” Konopnica i pod tą nazwa awansował w 1978 do klasy okręgowej. Największym sukcesem kluby był awans w sezonie 1981/1982 do trzeciej ligi w której uczestniczył przez jeden sezon.

GKS Korona Stary Dwór

Klub GKS KORONA Stary Dwór założony został w 2012 roku. Klub pierwszą rundę w rozgrywkach ligowych rozegrał w sezonie 2013/2014 w klasie B OZPN Skierniewice i występował w tej lidze do sezonu 2019/2020. Obecnie w sezonie 2020/2021 KORONA Stary Dwór rozgrywki ligowe rozgrywa na szczeblu klasy A ŁZPN Łódź grupa 9.

LKS Start Pukinin

Start Pukinin to drużyna, która powstała w 2007 roku z inicjatywy miejscowej ludności. Oficjalnym założycielami zostali Paweł Stefaniak wraz z radnym Janowskim Jarosławem i Leszkiem Machnickim. Funkcje historycznego, pierwszego Prezesa pełnił Paweł Stefaniak. Od 2012 roku grającym prezesem został Krystian Miksa, a jego zastępcą Adrian Rodzik. Od początku istnienia klubu, Start boryka się z problemem posiadania własnego boiska.

GLKS Wołucza

Gminno Ludowy Klub Sportowy w Wołuczy powstał w latach 70-tych XX wieku w roku 1978. Nasz zespół brał udział w rozgrywkach prowadzonych przez Ludowe zespoły sportowe różnych klasach rozgrywkowych. W latach 90-tych zaczął prowadzić rozgrywki (OZPN) Okręgowy Związek Piłki Nożnej Skierniewice, a w tej chwili jest już to Łódzki Związek Piłki Nożnej.

baner toplayer
Apel 2024