Ogłoszenia 2023 rok

KOMUNIKAT POWIATOWEGO LEKARZA WETERYNARII W RAWIE MAZOWIECKIEJ W SPRAWIE JESIENNEJ AKCJI SZCZEPIENIA LISÓW WOLNO ŻYJĄCYCH NA TERENIE POWIATU RAWSKIEGO

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Rawie Mazowieckiej informuje, że na terenie powiatu rawskiego w dniach od 15 kwietnia 2023 r. do 27 kwietnia 2023 r. zostanie przeprowadzona wiosenna akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

WAŻNE
1. Szczepienie lisów wolno żyjących przeprowadzone będzie na terenie powiatu rawskiego z wyłączeniem obszarów zabudowanych i akwenów wodnych.
2. Szczepienia będą wykonane metodą zrzutów z samolotów w formie doustnej szczepionki.
3. Szczepionka jest zatopiona we wnętrzu przynęty - mieszance pokarmowej w kształcie prostokąta, koloru zielono-brunatnego, o wymiarach 3,9 cm x 3,5 cm x 1,5 cm, o zapachu rybnym.
4. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Rawie Mazowieckiej apeluje do mieszkańców powiatu rawskiego, aby nie podnosić zrzuconych szczepionek, ponieważ „zapach ludzki” pozostawiony na przynęcie sprawia, że staje się ona nieatrakcyjna dla lisa.
5. Przez okres 2 tygodni po przeprowadzeniu akcji szczepienia nie powinno się wyprowadzać zwierząt domowych na tereny zielone (lasy, pola, łąki).
6. Przynęta nie jest niebezpieczna dla ludzi, natomiast w przypadku otwarcia kapsułki i kontakcie z płynną zawartością szczepionki, należy bezzwłocznie umyć ręce wodą z mydłem oraz skontaktować się z lekarzem medycy informując go o tym fakcie.

  • autor: Powiatowy Lekarz Weterynarii w Rawie Mazowieckiej, data: 2023-04-12
  • Treść komunikatu

Wstecz