Rawska Ofensywa Kulturalna

  • Logo - Rawska Ofensywa Kulturalna

Rusza Rawska Ofensywa Kulturalna

Dzień 1 czerwca 2021 r. zapisze się miłym akcentem w historii działalności Gminnego Ośrodka Kultury w Matyldowie. Właśnie w tym dniu gminna instytucja kultury zawarła umowę z Samorządem Województwa Łódzkiego na dofinansowanie organizacji w 2021 roku cyklu wydarzeń kulturalno-promocyjnych.

  • Logo - Rawska Ofensywa Kulturalna

Zainaugurowaliśmy projekt koncertem muzyki filmowej

Cóż to był za wieczór! Ruszyliśmy w podróż z Rawską Ofensywą Kulturalną, gdzie pierwszym przystankiem był Koncert Muzyki Filmowo-Musicalowej. Do świata muzykalnego serca, artystycznej duszy oraz niezwykłych scenicznych emocji zaprosiła widzów wokalista i aktorka o anielskim głosie Pani Joanna Aleksandrowicz. W pierwszej części koncertu mogliśmy również wysłuchać pięknego i ujmującego koncertu rawskich młodych talentów z Centrum Muzycznego Antkowiak.

  • Logo - Rawska Ofensywa Kulturalna

Spektakl muzyczny „Życie musicalem jest”

Druga odsłona "Rawskiej Ofensywy Kulturalnej" oraz cyklu Festiwal Muzyki Filmowej za nami. Pozostały nam niezapomniane chwile i emocje ze spektaklu muzycznego "Życie Musicalem Jest". Dziękujemy grupie muzyczno-teatralnej Quercus Melodica oraz Panu Mirosławowi Klimczakowi za wspaniałą wędrówkę po muzycznych krainach łagodności, radości, tęsknoty, ekscytacji i miłości.

  • Logo - Rawska Ofensywa Kulturalna

Lato z kinem plenerowym

Na przełomie lipca i sierpnia na terenie gminy Rawa Mazowiecka odbyły się cztery seanse kina plenerowego w cztery kolejne sobotnie wieczory (24.07 – Konopnica, 31.07. – Matyldów, 07.08. – Wołucza, 14.08. – Stara Wojska). Program każdego z wydarzeń obejmował dwa pokazy. Pierwszy w ramach „kina rodzinnego” skierowany był przede wszystkim do najmłodszych jak i całych rodzin, natomiast drugi seans stanowiła zawsze produkcja z „dobrą muzyką filmową”. Wydarzenia zgromadziły wielu fanów kina jak i rekreacji kulturalnej pod chmurką.

  • Logo - Rawska Ofensywa Kulturalna

Zanurzeni w muzyce bardów

W dniu wczorajszym, kameralnym koncertem muzyki poetycko-literackiej w Matyldowie, zainaugurowaliśmy drugą część projektu pn. "Rawska Ofensywa Kulturalna - organizacja wydarzeń kulturalno-promocyjnych". Dzięki wspaniałemu duetowi Łukasz Nowak & Marcin Snokowski zatopiliśmy się w pięknej muzyce i niezwykłych tekstach światowych bardów.

  • Logo - Rawska Ofensywa Kulturalna

Trio smyczkowe w Izbie Tradycji Ludowej w Wilkowicach

W dniu wczorajszym w ramach projektu „Rawska Ofensywa Kulturalna – organizacja wydarzeń kulturalno-promocyjnych” w Izbie Tradycji Ludowej w Wilkowicach odbył się koncert jakiego obiekt ten jeszcze nie gościł. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję wysłuchać utworów m.in. J.S. Bacha, V.A. Mozarta, A. Vivaldiego, A. Piazzolii czy D. Szotakowicza. Nie zabrakło też muzycznych niespodzianek.

  • Logo - Rawska Ofensywa Kulturalna

Koncert jakiego jeszcze nie było

Wspaniały, ujmujący, urzekający, porywający. Po prostu brak nam słów by opisać nasz zachwyt nad akustycznym koncertem muzyki filmowej w Boguszycach w wykonaniu zespołu DesOrient.

  • Logo - Rawska Ofensywa Kulturalna

Koncerty edukacyjne z polską muzyką klasyczną

Miesiące wrzesień i październik upłynął nam również pod znakiem koncertów edukacyjnych związanych z twórczością i życiem polskiego kompozytora Stanisława Moniuszko. Tym samym „Rawska Ofensywa Kulturalna…” zawitała do wszystkich pięciu szkół funkcjonujących na terenie Gminy Rawa Mazowiecka. Cykl pięciu koncertów rozpoczęliśmy 17 września w SP w Pukininie.

  • Logo - Rawska Ofensywa Kulturalna

Finał „Rawskiej Ofensywy Kulturalnej” z koncertem chóru i podsumowaniem

Kolejna karta życia kulturalnego naszej gminy zapisana. To był piękny koncert i wspaniałe zakończenie trwającego od czerwca br. cyklu wydarzeń kulturalno-promocyjnych w ramach operacji "Rawska Ofensywa Kulturalna – organizacja wydarzeń kulturalno-promocyjnych". W murach świątyni w Kurzeszynie, w wykonaniu mieszanego chóru kameralnego Vivid Singers prowadzonego przed dyrygenta Dawid Bera, wybrzmiały znakomite polskie kompozycje m.in. Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina, Ignacego Paderewskiego, Feliksa Nowowiejskiego. Po koncercie w budynku OSP Kurzeszyn odbyło się również spotkanie podsumowujące realizację całości operacji.