Aktualności 2022

Trwa realizacja projektu pn. „Szlakiem Dziedzictwa Gminy Rawa Mazowiecka”

W czwartek zakończyliśmy cykl indywidualnych warsztatów dla każdego z mających powstać na terenie Naszej Gminy Przystanków Turystycznych w ramach projektu „Szlakiem Dziedzictwa Gminy Rawa Mazowiecka”.

W okresie od 23-go marca do 7-go kwietnia Olga Gałek z Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych MILA z Krakowa spotkała się z przedstawicielami 12 miejscowości, w których powstaną atrakcyjne oferty dla gości odwiedzających Gminę Rawa Mazowiecka.

Celem spotkań było znalezienie potencjału danego miejsca (wsi, sołectwa…), inspiracji do tworzenia produktów i ofert turystycznych… Znalezienie powodu, dla którego turysta zatrzyma się w danym miejscu i … poleci je swoim znajomym i tutaj wróci!

Bogactwo obszaru, jakie objawiło się podczas spotkań Mieszkańców przeszło nasze najśmielsze oczekiwania! Nie spodziewaliśmy się takiego odzewu i takiego zaangażowania! Dziękujemy!

Jeżeli z różnych przyczyn ktoś nie mógł uczestniczyć w poszczególnych spotkaniach ale ma pomysł i chciałby swój produkt/usługę włączyć i sprzedawać w ramach oferty któregoś z Przystanków, zapraszamy do kontaktu z Kołem Gospodyń Wiejskich funkcjonującym w ww. miejscowościach lub koordynatorem projektu (Agnieszka Mrówczyńska, tel. 468545189, a.mrowczynska@rawam.ug.gov.pl)

Zarówno zakończony cykl indywidualnych warsztatów, jak i spotkania identyfikujące wizerunek miejsca (17-18.03.2022 r.) oraz trwające badanie ankietowe (zachęcamy do udziału! Można wygrać nagrody! https://cutt.ly/kFo4hWy ) stanowiły pierwszy z sześciu etapów budowy marki Gminy Rawa Mazowiecka, który dotyczył analizy wizerunku i potencjału Gminy. Przed nami warsztaty dotyczące kreowania produktów lokalnych (30-31.05.2022 r.)

Krótka fotorelacja z ostatnich ze spotkań dostępna jest pod linkiem… https://cutt.ly/xFdkKuD

Dziękujemy za gościnność, przesympatyczną atmosferę oraz miłą wizytę Katarzyny Grabowskiej z Radia Łódź.

P.S. Przypominamy o trwającym konkursie dla uczniów z terenu Gminy Rawa Mazowiecka na najciekawszą atrakcję turystyczną Gminy pt. „Musisz to zobaczyć!” https://cutt.ly/oFo4y9j

  • autor: Agnieszka Mrówczyńska

Wstecz