Urząd Gminy Rawa Mazowiecka

Nawigacja

Menu główne

Banery

Powiadomienia sms
pamiatkowa
rodzina
fundusz2

Treść strony

Stronicowanie

Lokalne Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
2018.11.29

W siedzibie LGD „Kraina Rawki” powstało Lokalne Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, które w swojej ofercie ma doradztwo księgowe i prawne, konsultacje, szkolenia oraz wizyty studyjne.

Informujemy o powstaniu internetowej giełdy rolnej o nazwie Rynek-Rolny.pl
2018.11.29
Informujemy o powstaniu internetowej giełdy rolnej o nazwie Rynek-Rolny.pl

Z przyjemnością informujemy o powstaniu internetowej giełdy rolnej o nazwie Rynek-Rolny.pl. Serwis skierowany jest przede wszystkim do rolników, ogrodników i sadowników. Przy pomocy giełdy rolnicy mogą w szybki i łatwy sposób sprzedać lub nabyć środki do produkcji rolnej. Giełda i portal Rynek-Rolny.pl to niezwykle przydatne narzędzie do pracy w nowoczesnym rolnictwie. Serwis znajduje się pod następującym adresem www: https://www.rynek-rolny.pl

Szanowni Państwo! Szanowni Mieszkańcy Gminy Rawa Mazowiecka!
2018.11.20
Szanowni Państwo! Szanowni Mieszkańcy Gminy Rawa Mazowiecka!

Z dniem 21 listopada bieżącego roku kończę pełnienie funkcji Wójta Gminy Rawa Mazowiecka. Serdecznie dziękuję za wiele lat owocnej współpracy wszystkim osobom, które w owym czasie miałem zaszczyt spotkać na swojej drodze. Współpraca z ludźmi, którzy zawsze byli otwarci na dialog, kompromis i wspólne działanie przyniosła wymierne efekty widoczne dziś w całej naszej Gminie. Dziękuję za wspólną, owocną pracę moim współpracownikom, jednostkom organizacyjnym gminy, radnym, sołtysom, lokalnym stowarzyszeniom i organizacjom pozarządowym. Serdeczne słowa podziękowania kieruję również do sąsiednich samorządów gminnych, samorządu Powiatu Rawskiego, samorządu Województwa Łódzkiego oraz jednostek administracji rządowej za współdziałanie w realizacji wielu zadań.

Nowoczesna internetowa giełda rolna Agro-Market24
2018.11.14
Nowoczesna internetowa giełda rolna Agro-Market24

Pragniemy poinformować o nowoczesnej internetowej giełdzie rolnej Agro-Market24. Portal umożliwia bezpłatne dodawanie ogłoszeń, przeglądanie listy ogłoszeń i przede wszystkim znalezienie potencjalnych odbiorców na swoje produkty. Celem działania niniejszego portalu jest wspieranie producentów rolnych w sprzedaży swoich produktów. Dodatkowo szeroka baza odbiorców oraz bezpośrednia sprzedaż między rolnikiem, sadownikiem, a klientem końcowym umożliwia transakcje w wyższych cenach. Korzystanie z portalu jest całkowicie bezpłatne. Więcej informacji na giełda rolna Agro-Market24.

Zaproszenie na szkolenie dla sprzedawców napojów alkoholowych
2018.11.05

Serdecznie zapraszamy przedsiębiorców sprzedających i podających napoje alkoholowe na terenie Gminy Rawa Mazowiecka oraz pracowników tych punktów na nieodpłatne szkolenie dotyczące obowiązujących przepisów prawa związanych ze sprzedażą i podawaniem napojów alkoholowych i kontrolą sprzedaży. Szczegóły do pobrania w załączniku poniżej.

Zbiórka Wielkogabarytów II 2018
2018.10.30

Wójt Gminy Rawa Mazowiecka informuje, że zostanie przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych bezpośrednio od mieszkańców.

INFORMACJA O OPŁACIE ZA ZMNIEJSZENIE NATURALNEJ RETENCJI TERENOWEJ
2018.10.29

Z dniem 1 stycznia br. weszło w życie nowe Prawo wodne (Dz. U. z 2017 r. poz.1566) nakładające na samorząd lokalny obowiązek określenia opłaty za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej. Opłacie  podlegają osoby fizyczne i prawne za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej na skutek wykonywania na nieruchomości o powierzchni powyżej 3500 m2 robót lub obiektów budowlanych trwale związanych z gruntem, mających wpływ na zmniejszenie tej retencji przez wyłączenie więcej niż 70% powierzchni nieruchomości z powierzchni biologicznie czynnej na obszarach nieujętych  w systemy kanalizacji otwartej lub zamkniętej (art.269 ust. 1 pkt 1 Prawo wodne). Szczegółowa informacja poniżej do pobrania.

Trwają prace związane z przebudową drogi dojazdowej we wsi Wilkowice.
2018.10.19

Inwestycja, której koszty wyniosą 570.810,10 zł, jest częściowo realizowana ze środków budżetu Województwa Łódzkiego pochodzących z tytułu wyłączania z produkcji gruntów rolnych na zadanie pod nazwą: Budowa/modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
2018.10.14
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam Państwu serdeczne podziękowania oraz wyrazy szacunku i uznania dla Waszej sumiennej i owocnej pracy w realizacji zadań dydaktyczno- wychowawczych i administracyjnych szkół w Gminie Rawa Mazowiecka.

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich
2018.09.24

Bezpłatne konsultacje w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego z zakresu realizacji projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich. Szczegóły w załączniku poniżej.

Stronicowanie

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Więcej

Banery

GIAP_SIP
GIAP_SIP
GIAP_SIP
Baner EPUAP

JAK ZAŁATWIĆ SPRAWĘ?

Więcej

MONITOR POLSKI

Więcej

DZIENNIK USTAW

Więcej

Treść po prawej stronie

Oświetlenie uliczne

  • głoś awarię oświetlenia ulicznego

Promuje łódzkie

  • Łódzkie Promuje

Banery

porady

Urząd Gminy Rawa Mazowiecka

Al. Konstytucji 3 Maja 32,
96-200 Rawa Mazowiecka
Tel/Fax: (46) 814 42 41
sekretariat@rawam.ug.gov.pl

Godziny otwarcia

Zapraszamy w godzinach:
Poniedziałek 8:00 – 16:00
Wtorek 8:00 – 16:00
Środa 8:00 – 17:00
Czwartek 8:00 - 16:00
Piątek 8:00 - 15:00

Licznik odwiedzin

Nasz serwis odwiedziło już
38663 osób
Gratulujemy jesteś jedną z nich!
baner toplayer
Zawody2019

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.