Urząd Gminy Rawa Mazowiecka

Nawigacja

Menu główne

Banery

Powiadomienia sms
rodzina
Baner EPUAP
fundusz2

Treść strony

Stronicowanie

Informujemy o powstaniu internetowej giełdy rolnej o nazwie Rynek-Rolny.pl
2018.11.29
Informujemy o powstaniu internetowej giełdy rolnej o nazwie Rynek-Rolny.pl

Z przyjemnością informujemy o powstaniu internetowej giełdy rolnej o nazwie Rynek-Rolny.pl. Serwis skierowany jest przede wszystkim do rolników, ogrodników i sadowników. Przy pomocy giełdy rolnicy mogą w szybki i łatwy sposób sprzedać lub nabyć środki do produkcji rolnej. Giełda i portal Rynek-Rolny.pl to niezwykle przydatne narzędzie do pracy w nowoczesnym rolnictwie. Serwis znajduje się pod następującym adresem www: https://www.rynek-rolny.pl

Szanowni Państwo! Szanowni Mieszkańcy Gminy Rawa Mazowiecka!
2018.11.20
Szanowni Państwo! Szanowni Mieszkańcy Gminy Rawa Mazowiecka!

Z dniem 21 listopada bieżącego roku kończę pełnienie funkcji Wójta Gminy Rawa Mazowiecka. Serdecznie dziękuję za wiele lat owocnej współpracy wszystkim osobom, które w owym czasie miałem zaszczyt spotkać na swojej drodze. Współpraca z ludźmi, którzy zawsze byli otwarci na dialog, kompromis i wspólne działanie przyniosła wymierne efekty widoczne dziś w całej naszej Gminie. Dziękuję za wspólną, owocną pracę moim współpracownikom, jednostkom organizacyjnym gminy, radnym, sołtysom, lokalnym stowarzyszeniom i organizacjom pozarządowym. Serdeczne słowa podziękowania kieruję również do sąsiednich samorządów gminnych, samorządu Powiatu Rawskiego, samorządu Województwa Łódzkiego oraz jednostek administracji rządowej za współdziałanie w realizacji wielu zadań.

Nowoczesna internetowa giełda rolna Agro-Market24
2018.11.14
Nowoczesna internetowa giełda rolna Agro-Market24

Pragniemy poinformować o nowoczesnej internetowej giełdzie rolnej Agro-Market24. Portal umożliwia bezpłatne dodawanie ogłoszeń, przeglądanie listy ogłoszeń i przede wszystkim znalezienie potencjalnych odbiorców na swoje produkty. Celem działania niniejszego portalu jest wspieranie producentów rolnych w sprzedaży swoich produktów. Dodatkowo szeroka baza odbiorców oraz bezpośrednia sprzedaż między rolnikiem, sadownikiem, a klientem końcowym umożliwia transakcje w wyższych cenach. Korzystanie z portalu jest całkowicie bezpłatne. Więcej informacji na giełda rolna Agro-Market24.

Zaproszenie na szkolenie dla sprzedawców napojów alkoholowych
2018.11.05

Serdecznie zapraszamy przedsiębiorców sprzedających i podających napoje alkoholowe na terenie Gminy Rawa Mazowiecka oraz pracowników tych punktów na nieodpłatne szkolenie dotyczące obowiązujących przepisów prawa związanych ze sprzedażą i podawaniem napojów alkoholowych i kontrolą sprzedaży. Szczegóły do pobrania w załączniku poniżej.

Zbiórka Wielkogabarytów II 2018
2018.10.30

Wójt Gminy Rawa Mazowiecka informuje, że zostanie przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych bezpośrednio od mieszkańców.

INFORMACJA O OPŁACIE ZA ZMNIEJSZENIE NATURALNEJ RETENCJI TERENOWEJ
2018.10.29

Z dniem 1 stycznia br. weszło w życie nowe Prawo wodne (Dz. U. z 2017 r. poz.1566) nakładające na samorząd lokalny obowiązek określenia opłaty za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej. Opłacie  podlegają osoby fizyczne i prawne za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej na skutek wykonywania na nieruchomości o powierzchni powyżej 3500 m2 robót lub obiektów budowlanych trwale związanych z gruntem, mających wpływ na zmniejszenie tej retencji przez wyłączenie więcej niż 70% powierzchni nieruchomości z powierzchni biologicznie czynnej na obszarach nieujętych  w systemy kanalizacji otwartej lub zamkniętej (art.269 ust. 1 pkt 1 Prawo wodne). Szczegółowa informacja poniżej do pobrania.

Trwają prace związane z przebudową drogi dojazdowej we wsi Wilkowice.
2018.10.19

Inwestycja, której koszty wyniosą 570.810,10 zł, jest częściowo realizowana ze środków budżetu Województwa Łódzkiego pochodzących z tytułu wyłączania z produkcji gruntów rolnych na zadanie pod nazwą: Budowa/modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
2018.10.14
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam Państwu serdeczne podziękowania oraz wyrazy szacunku i uznania dla Waszej sumiennej i owocnej pracy w realizacji zadań dydaktyczno- wychowawczych i administracyjnych szkół w Gminie Rawa Mazowiecka.

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich
2018.09.24

Bezpłatne konsultacje w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego z zakresu realizacji projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich. Szczegóły w załączniku poniżej.

Spotkanie dla mieszkańców Program Priorytetowy „CZYSTE POWIETRZE”
2018.09.21

Wójt Gminy Rawa Mazowiecka informuje, że 24.09.2018r. o godzinie 18:00 w Centrum Aktywności Kulturalnej w Boguszycach organizowane jest spotkanie informacyjne mające na celu zaprezentowanie programu  „Czyste powietrze” realizowanego przez Ministerstwo Środowiska. Szczegóły w załączniku poniżej.

Stronicowanie

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Więcej

SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

Więcej

MIEJSCOWY PLAN
ZAGOSPODAROWANIA
PRZESTRZENNEGO

Więcej

JAK ZAŁATWIĆ SPRAWĘ?

Więcej

MONITOR POLSKI

Więcej

DZIENNIK USTAW

Więcej

Treść po prawej stronie

Oświetlenie uliczne

  • głoś awarię oświetlenia ulicznego

Promuje łódzkie

  • Łódzkie Promuje

Akcja czyste powietrze

  • czyste powietrze

Banery

porady

Urząd Gminy Rawa Mazowiecka

Al. Konstytucji 3 Maja 32,
96-200 Rawa Mazowiecka
Tel/Fax: (46) 814 42 41
sekretariat@rawam.ug.gov.pl

Godziny otwarcia

Zapraszamy w godzinach:
Poniedziałek 8:00 – 16:00
Wtorek 8:00 – 16:00
Środa 8:00 – 17:00
Czwartek 8:00 - 16:00
Piątek 8:00 - 15:00

Licznik odwiedzin

Nasz serwis odwiedziło już
36343 osób
Gratulujemy jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.