Urząd Gminy Rawa Mazowiecka

Nawigacja

  • Aktualności

Menu główne

Banery

Powiadomienia sms
pamiatkowa
rodzina
fundusz2

Treść strony

Informujemy, że kasa w Urzędzie Gminy Rawa Mazowiecka jest czynna w godzinach: 9.00 - 14.00
2021.04.14
Informujemy, że kasa w Urzędzie Gminy Rawa Mazowiecka jest czynna w godzinach: 9.00 - 14.00

Informujemy, że kasa w Urzędzie Gminy Rawa Mazowiecka jest czynna w godzinach: 9.00 - 14.00. Jednocześnie przypominamy, że wszelkie płatności można dokonywać elektronicznie na konto bankowe Urzędu Gminy:

37 9302 1027 2601 6447 2000 0010 oraz na indywidualne konta, wskazane na zawiadomieniach.

Wysłuchania publiczne w sprawie koncepcji nowego budżetu UE w Polsce! Daj się wysłuchać!
2021.04.06
Wysłuchania publiczne w sprawie koncepcji nowego budżetu UE w Polsce! Daj się wysłuchać!


Ruszyły zapisy na serię wysłuchań publicznych dot. projektu Umowy Partnerstwa i poszczególnych programów krajowych przewidzianych w ramach nowego budżetu UE na lata 2021-2027. Pierwsze takie wysłuchanie odbędzie się już w środę 7 kwietnia br. Umowa Partnerstwa to docelowo uzgodniona z Komisją Europejską strategia wykorzystania funduszy europejskich w Polsce na lata 2021-2027.

Premie dla młodych rolników i restrukturyzacja małych gospodarstw - wystartowały nabory
2021.03.31
Premie dla młodych rolników i restrukturyzacja małych gospodarstw - wystartowały nabory

31 marca ARiMR rozpoczyna przyjmowanie wniosków w ramach dwóch poddziałań finansowanych z budżetu PROW 2014-2020. O bezzwrotną premię mogą ubiegać się młodzi rolnicy, a także osoby zainteresowane restrukturyzowaniem małych gospodarstw. Wnioski można składać przez najbliższe dwa miesiące, czyli do 29 maja 2021 roku.

Sposób na Sukces - konkurs dla przedsiębiorców
2021.03.31

Zapraszamy do udziału w XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Sposób na Sukces" na najlepsze działania kreujące przedsiębiorczość na obszarach wiejskich, którego organizatorem jest Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

Konkurs ma na celu promocję przedsiębiorczości, innowacyjnych rozwiązań, działań na rzecz ochrony środowiska oraz na rzecz włączenia społecznego i zmniejszania ubóstwa. Promowane są również przedsięwzięcia zrealizowane z udziałem środków z PROW i innych programów pomocowych.

Tworzenie krótkich łańcuchów dostaw - grupy EPI mogą starać się o wsparcie
2021.03.30
Tworzenie krótkich łańcuchów dostaw - grupy EPI mogą starać się o wsparcie

Rusza pierwszy nabór wniosków o wsparcie na tworzenie krótkich łańcuchów dostaw w ramach działania "Współpraca". Pomoc finansowana jest z budżetu PROW 2014-2020. Dokumenty można składać od 29 marca do 12 maja 2021 r. w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. O wsparcie finansowe w ramach działania "Współpraca" na inwestycje w tworzenie krótkich łańcuchów dostaw mogą ubiegać się tzw. grupy operacyjne na rzecz innowacji (EPI), w których skład wchodzi co najmniej 5 rolników.

 

Rejestrcja na szczepienia przeciwko COVID-19
2021.03.23

Informujemy, że od dnia 15 stycznia 2021 r. ruszyła rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. 

Harmonogram rejestracji:
Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

  • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
  • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat.

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. 
Na szczepienie można się zarejestrować:

  • poprzez całodobową i bezpłatną infolinię – nr telefonu: 989
  • poprzez kontakt z punktem szczepień
  • elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na portalu pacjent.gov.pl. 

Na gminy został nałożony obowiązek zapewnienia transportu dla osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-Cov-2. Pomoc będzie organizowana dla osób:

  • posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N, lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami, lub dla osób mających trudności z dostępem do punktów szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).

Zgłoszenia osób niepełnosprawnych bądź niesamodzielnych seniorów, mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień, przyjmowane są przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rawie Mazowieckiej pod nr tel. 534 804 553 od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 15.00.

Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
2021.03.23
Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

Informujemy, że w kwietniu 2020 r. samorząd województwa łódzkiego uruchomił Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Infolinia służy udzielaniu wsparcia i pomocy w sytuacjach kryzysowych, które narastają wśród wielu młodych osób w okresie pandemii. Telefon i czat (prowadzony w aplikacji Snapchat i Messenger - pogadajmytutaj) obsługiwane są przez specjalistów – pedagogów, psychologów, interwentów kryzysowych i terapeutów, posiadających doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Z Regionalnego Interwencyjnego Telefonu Zaufania mogą korzystać dzieci i młodzież z województwa łódzkiego, a także ich rodzice i opiekunowie. Interwencje prowadzone są w takich sytuacjach jak: obniżenie nastroju, stres, kryzysy emocjonalne, nagromadzenie negatywnych myśli czy konflikty rodzinne, a także w związanych bezpośrednio z zagrożeniem zdrowia lub życia: myśli i plany samobójcze, zachowania autoagresywne, autodestrukcyjne, ryzykowne (związane z nadużywaniem alkoholu, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych) oraz wystąpienie przemocy w rodzinie.

To co wyróżnia infolinię na tle podobnych form pomocy, to przede wszystkim jej dostępność 7 dni w tygodniu oraz możliwość kontaktu opartego na pisaniu wiadomości (Snapchat i Messenger).

Wsparcie można uzyskać dzwoniąc na numer 726 611 611 w godzinach 15.00 – 18.00 lub korzystając z aplikacji Snapchat i Messenger (pogadajmytutaj) w godzinach 18.00 – 21.00.

Komunikat - boisko orlik w miejscowości Pukinin pozostaje zamknięte
2021.03.22

Od 20 marca do 9 kwietnia br. na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zostają wprowadzone zaostrzone zasady bezpieczeństwa sanitarnego. Zgodnie z opublikowanym w piątek rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, w ww. okresie instytucje kultury muszą zawiesić działania związane z udziałem publiczności. Zakaz działalności dotyczy również organizatorów aktywności sportowej, z wyłączeniem sportu zawodowego. W związku z powyższym we wskazanym okresie boisko orlik w miejscowości Pukinin pozostaje zamknięte.

Komunikat dla interesariuszy budowy gazociągu Gustorzyn - Wronów Etap II Leśniewice - Rawa Mazowiecka
2021.03.17

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. informuje, że termin rozpoczęcia prac budowlanych dla gazociągu Gustorzyn – Wronów Etap II Leśniewice – Rawa Mazowiecka planowany jest na pierwszy kwartał 2022 r.  Szczegółowa informacja do pobrania poniżej.

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP
2021.03.05
Konkursie dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP

Serdecznie zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich działające na terenie Gminy Rawa Mazowiecka do udziału w „Konkursie dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP” organizowanym przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Nadrzędnym celem Konkursu jest ukazanie wielopłaszczyznowej działalności Kół Gospodyń Wiejskich w obszarach: społecznym, kulturalnym oraz edukacyjnym.
Konkurs ma także na celu prezentację i promocję aktywności KGW w zakresie:
• działań prospołecznych, które spajają i aktywizują lokalne społeczności oraz wpływają na rozwój przedsiębiorczości kobiet,
• kultywowania, popularyzowania i utrwalania najbardziej wartościowych kulturowych tradycji regionalnych, m.in. folkloru, tradycji kulinarnych oraz działalności rękodzielniczej,
• przekazywania zainteresowania twórczością ludową kolejnym pokoleniom oraz wychowania młodzieży w duchu poszanowania tradycyjnych wartości.

Ogłoszenie zwycięzców Konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi podczas Dożynek Prezydenckich w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie https://www.prezydent.pl/pierwsza-dama/konkurskgw/

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Więcej

Banery

Logo NSP 2021
GIAP_SIP
GIAP_SIP
GIAP_SIP
Baner EPUAP

JAK ZAŁATWIĆ SPRAWĘ?

Więcej

MONITOR POLSKI

Więcej

DZIENNIK USTAW

Więcej

Treść po prawej stronie

Oświetlenie uliczne

  • głoś awarię oświetlenia ulicznego

Promuje łódzkie

  • Łódzkie Promuje

Urząd Gminy Rawa Mazowiecka

Al. Konstytucji 3 Maja 32,
96-200 Rawa Mazowiecka
Tel/Fax: (46) 814 42 41
sekretariat@rawam.ug.gov.pl
Numer rachunku:
37 9302 1027 2601 6447 2000 0010

Godziny otwarcia

Zapraszamy w godzinach:
Poniedziałek 8:00 – 16:00
Wtorek 8:00 – 16:00
Środa 8:00 – 17:00
Czwartek 8:00 - 16:00
Piątek 8:00 - 15:00

Licznik odwiedzin

Nasz serwis odwiedziło już
56621 osób
Gratulujemy jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.