Urząd Gminy Rawa Mazowiecka

Nawigacja

Menu główne

Banery

Powiadomienia sms
pamiatkowa
rodzina
fundusz2

Aktualności

2019.03.13   |   Harmonogram szkoleń 2019 - ODR

Zasady wypełniania wniosków o dopłaty na rok 2019 - eWniosekPlus, IRZ-ARiMR Prow 2014-2020 - ODR. Stan epidemiologiczny w naszym powiecie - PLW. Szczegóły do pobrania w załączniku poniżej.

2019.03.12   |   Informacja dotycząca opłat z tytułu zmniejszenia naturalnej retencji terenowej

Uprzejmie informujemy, że w dniu 1 stycznia 2018 r. weszła w życie ustawa z dnia 20 lipca 2017 r. – Prawo wodne (Dz. U. z 2017 r., poz. 1566 z późn. zm.), wprowadzająca istotne zmiany w dotychczasowym systemie gospodarowania wodami w Polsce. Jedną z tych zmian jest nałożenie na samorząd lokalny obowiązku określenia opłaty za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej oraz składanie oświadczeń podmiotu obowiązanego do ponoszenia opłaty za usługi wodne z tytułu zmniejszenia naturalnej retencji terenowej. Szczegółowa informacja do pobrania w załączniku poniżej.

2019.03.12   |   Rekrutacja na „Stworzenie/modernizację stron internetowych dla organizacji pozarządowych i przedsiębiorców

W ramach projektu "Kreator Przedsiębiorczości" Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Kraina Rawki" zaprasza organizacje pozarządowe i przedsiębiorców do skorzystania z oferty Lokalnego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości tj. stworzenia nowych lub zmodernizowania istniejących stron internetowych. Oferta skierowana jest do 6 podmiotów mających siedzibę na terenie LGD "Kraina Rawki".

2019.03.11   |   Z okazji Dnia Sołtysa

Z okazji Dnia Sołtysa, wszystkim pełniącym tę zaszczytną,funkcję, pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności oraz zadowolenia z wykonywania obowiązków.

2019.03.08   |   Wyniki VII Turnieju Sołectw w Piłkę Siatkową

Turniej przebiegał w bardzo miłej i sportowej atmosferze. Zespoły swoją grą wzbudzały duży doping bardzo licznie przybyłych kibiców. Zwycięskie zespoły otrzymały puchary, dyplomy i upominki.

2019.02.25   |   Terminarz rozgrywek w VII Gminnym Turnieju Sołectw w Piłkę Siatkową 2019

Zapraszamy na VII Gminny Turniej Sołectw w Piłkę Siatkową 1-3 marca 2019r. który odbędzie się w sali gimnastycznej przy ZSO w Starej Wojskiej. Do rozgrywek zgłosiły się: Kurzeszyn, Rogówiec, Wałowice, Nowa Wojska, Stara Wojska, Wilkowice, Julianów,  Pasieka Wałowska, Linków i Lutkówka. Szczegóły w załączniku poniżej.

Treść strony

Ogólne informacje o gminie Rawa Mazowiecka

Gmina Rawa Mazowiecka położona jest w powiecie rawskim, we wschodniej części regionu łódzkiego w odległości 50 km do miasta Łódź i 60 km od miasta Warszawa. Swoim obszarem o pow. 163 km 2 otacza liczące dwadzieścia tysięcy mieszkańców miasto Rawa Mazowiecka.

Przez teren Gminy przebiega wiele ważnych szlaków komunikacji samochodowej.

Korzystny układ komunikacyjny sprawia, że obszary położone przy szlakach komunikacji krajowej stają się atrakcyjnymi terenami dla inwestorów.

Z południowego zachodu na północny wschód wśród lasów, łąk i pagórków snuje się leniwie rzeka Rawka, której walory przyrodnicze sprawiły, że uznano ją za cenny rezerwat rzeczny Polski środkowej, podlegający szczególnej ochronie.

Ambicją lokalnego samorządu oraz mieszkańców jest dążenie do zrównoważonego rozwoju Gminy z poszanowaniem naturalnego środowiska i dóbr kultury.

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Więcej

Banery

GIAP_SIP
GIAP_SIP
GIAP_SIP
Baner EPUAP

JAK ZAŁATWIĆ SPRAWĘ?

Więcej

MONITOR POLSKI

Więcej

DZIENNIK USTAW

Więcej

Treść po prawej stronie

Oświetlenie uliczne

  • głoś awarię oświetlenia ulicznego

Promuje łódzkie

  • Łódzkie Promuje

Banery

porady

Urząd Gminy Rawa Mazowiecka

Al. Konstytucji 3 Maja 32,
96-200 Rawa Mazowiecka
Tel/Fax: (46) 814 42 41
sekretariat@rawam.ug.gov.pl

Godziny otwarcia

Zapraszamy w godzinach:
Poniedziałek 8:00 – 16:00
Wtorek 8:00 – 16:00
Środa 8:00 – 17:00
Czwartek 8:00 - 16:00
Piątek 8:00 - 15:00

Licznik odwiedzin

Nasz serwis odwiedziło już
1128875 osób
Gratulujemy jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.