Urząd Gminy Rawa Mazowiecka

Nawigacja

Menu główne

Banery

Powiadomienia sms
pamiatkowa
rodzina
fundusz2

Aktualności

2019.09.13   |   Komunikat - budowa obwodnicy w miejscowości Kurzeszyn w ciągu drogi wojewódzkiej nr 707

W związku z pracami związanymi z budową obwodnicy w miejscowości Kurzeszyn polegającymi na położeniu ostatniej, ścieralnej warstwy asfaltu informujemy, że w dniu 17 września (wtorek) całkowicie zamknięte dla ruchu zostanie rondo na drodze powiatowej Kurzeszyn - Rossocha. Ruch pojazdów będzie się odbywał drogami dojazdowymi wzdłuż obwodnicy.

2019.09.13   |   Bilet Zintegrowany ŁKA+PKS

W ramach Ustawy z dnia 16 maja 2019 r. o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, na wniosek Marszałka Województwa Łódzkiego, zostało utworzonych 29 nowych połączeń autobusowych. Szczegółowa informacja w załączniku poniżej.

2019.09.10   |   Kraina Rawki zaprasza do udziału w wizytach studyjnych pt. „Tematyczna Kraina Rawki”

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kraina Rawki” zaprasza do udziału w wizytach studyjnych pt. „Tematyczna Kraina Rawki” połączonych z warsztatami, które odbędą się na terenie LGD „Kraina Rawki”.

2019.09.09   |   Komunikat - prace remontowe na drodze Kurzeszyn - Helenów - Jakubów

W związku z pracami remontowymi na drodze Kurzeszyn - Helenów - Jakubów w miejscowości Kurzeszyn (Kurzeszyn Stary) na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 707 do skrzyżowania z drogą Kurzeszyn - Kurzeszynek, w dniach 11.09 (środa) oraz 13.09 (piątek) nastąpią utrudnienia w ruchu pojazdów. Wskazany odcinek drogi od godzin porannych do godzin wieczornych zostanie niemal całkowicie wyłączony z ruchu. W związku z powyższym prosimy mieszkańców o wjazd i wyjazd z posesji w stronę Helenowa, a także o przyprowadzanie dzieci pieszo do szkoły w Kurzeszynie. Za utrudnienia przepraszamy.

2019.09.05   |   Gmina Rawa Mazowiecka z dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych

W dniu 30 sierpnia 2019 r. Prezes Rady Ministrów zatwierdził listę zadań rekomendowanych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w województwie łódzkim. Na liście podstawowej znalazły się dwie drogi zgłoszone przez Gminę Rawa Mazowiecka: droga Julianów - Zagórze oraz droga w miejscowości Dziurdzioły. Inwestycje otrzymają dofinansowanie w wysokości 70%.

2019.08.26   |   LGD Kraina Rawki - zaprasza do udziału w wyjeździe studyjnym

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kraina Rawki” zaprasza do udziału w wizycie studyjnej do LGD „Zielony Pierścień” na Lubelszczyźnie w ramach operacji pn. „Organizacja spotkań edukacyjnych na temat bioróżnorodności na obszarach wiejskich oraz poznanie dobrych praktyk małego przetwórstwa lokalnego” w dniach 13-15 września 2019 roku.

Treść strony

Ogólne informacje o gminie Rawa Mazowiecka

Gmina Rawa Mazowiecka położona jest w powiecie rawskim, we wschodniej części regionu łódzkiego w odległości 50 km do miasta Łódź i 60 km od miasta Warszawa. Swoim obszarem o pow. 163 km 2 otacza liczące dwadzieścia tysięcy mieszkańców miasto Rawa Mazowiecka.

Przez teren Gminy przebiega wiele ważnych szlaków komunikacji samochodowej.

Korzystny układ komunikacyjny sprawia, że obszary położone przy szlakach komunikacji krajowej stają się atrakcyjnymi terenami dla inwestorów.

Z południowego zachodu na północny wschód wśród lasów, łąk i pagórków snuje się leniwie rzeka Rawka, której walory przyrodnicze sprawiły, że uznano ją za cenny rezerwat rzeczny Polski środkowej, podlegający szczególnej ochronie.

Ambicją lokalnego samorządu oraz mieszkańców jest dążenie do zrównoważonego rozwoju Gminy z poszanowaniem naturalnego środowiska i dóbr kultury.

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Więcej

Banery

GIAP_SIP
GIAP_SIP
GIAP_SIP
Baner EPUAP

JAK ZAŁATWIĆ SPRAWĘ?

Więcej

MONITOR POLSKI

Więcej

DZIENNIK USTAW

Więcej

Treść po prawej stronie

Oświetlenie uliczne

  • głoś awarię oświetlenia ulicznego

Promuje łódzkie

  • Łódzkie Promuje

Banery

porady

Urząd Gminy Rawa Mazowiecka

Al. Konstytucji 3 Maja 32,
96-200 Rawa Mazowiecka
Tel/Fax: (46) 814 42 41
sekretariat@rawam.ug.gov.pl

Godziny otwarcia

Zapraszamy w godzinach:
Poniedziałek 8:00 – 16:00
Wtorek 8:00 – 16:00
Środa 8:00 – 17:00
Czwartek 8:00 - 16:00
Piątek 8:00 - 15:00

Licznik odwiedzin

Nasz serwis odwiedziło już
1155417 osób
Gratulujemy jesteś jedną z nich!

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.